Субота, 27.04.2024, 13:12
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Перший раз у 1 клас | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Корисні посилання
Годинник
Форма входу
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Визначні дати
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Посміхнись!
Мар'янівська гімназія
Чорноострівської селищної ради
Перший раз у 1 клас - свято чи стрес?
 

     Ще з середини серпня ваша дитина грає виключно в школу, десятки раз перебирає олівці та зошити в новенькому ранці. Першого вересня підхоплюється ні з світ, ні зоря, і ось, в парадній одежинці і з величезним букетом гордо крокує в супроводі почесного ескорту родичів назустріч своєму першому шкільного дня. Куди ж іде це відчуття свята? Чому так скоро гасне радісний блиск в оченятах малюка, а школа з храму науки вже через кілька тижнів, а то й днів, перетворюється в сумовите царство нудьги або навіть до в'язниці?

    Мабуть, у житті дитини немає більше жодного моменту, коли б так різко і кардинально змінювалася його життя, як при вступі до школи. Проводжаючи малюка в перший клас, батьки чомусь думають, що він автоматично переходить в іншу вікову і соціальну категорію. Потрібно не один день і навіть не один тиждень, перш ніж дитина зрозуміє, а що це, власне, таке, бути школярем. І від вашої поведінки багато в чому залежить, до яких висновків він прийде.

    У перший шкільний рік проблеми виникають практично у всіх дітей: дитсадівських і "домашніх", добре підготовлених до школи і ледь читаючих, жвавих і сором'язливих, посидючих і непосид. Тому будьте пильні, помічайте будь-які зміни в поведінці, настрої, стан здоров'я малюка і вирішуйте всі проблеми якомога швидше.

    Чомусь майже всі батьки впевнені, що їхня дитина в школі буде відмінником. Коли виявляється, що їх розумний, розкутий, кмітливий малюк чомусь не справляється зі шкільними вимогами, багато тат і мам почуваються розчарованими і обдуреними в своїх очікуваннях. На дитячу голівку сиплеться маса  докорів: непосидючий, що не стараєшся, тюхтій ... Але ж не тільки батьки, а й сам малюк припускав, що буде добре вчитися. Він і сам дивується, чому у нього нічого не виходить, а тут найближчі люди, на підтримку яких він розраховує, лають і карають. У дитини може скластися враження, що його перестали любити. Тобто, не зовсім перестали, але, якщо раніше його любили безумовно, тобто, просто за те, що він є, то тепер він повинен любов заслужити. Уявіть собі, що випробували б ви, якби у вас були проблеми на роботі, а ваш чоловік, замість того, щоб просто поспівчувати або дати ділову пораду, почав дорікати вас за непосидючість або невміння ладити з начальством.

    У початковій школі взагалі не можна зациклюватися на оцінках. Звичайно, є щасливчики, які, не особливо напружуючись, навчаються на "відмінно" від першого до останнього класу. У більшості ж випадків діти, які були відмінниками в початковій школі, стають рядовими учнями в середній. І навпаки, дуже часто головний біль вчительки, горе-учень класу до шостого-сьомого вирівнюється і блискуче закінчує школу.

     Якщо у малюка не ладнається з навчанням, постарайтеся утриматися від докорів і моралей. Для початку заспокойте його і завірте, що будете любити його, які б оцінки він не отримував. Поясніть, що в школу приходять вчитися, а ті, хто вже все вміє, може відразу вступати до інституту, а коли вчаться, може відразу і не вийти. Нагадайте малюкові як він навчався плавати, кататися на велосипеді або роликах і теж спершу не виходило і було дуже важко, а зате коли вийшло, то відразу стало дуже весело. Ось також буде і з листом, треба тільки побільше тренуватися. Потім варто поспостерігати за дитиною і все ж зрозуміти, в чому причина невдач.

    Можливо, малюк просто втомлюється. Практично всім дітям, а особливо тим, хто не ходив в дитячий садок, ледве вдається привчити себе вставати о сьомій ранку. У хід йдуть умовляння, погрози, справа частенько закінчується скандалом. В результаті, не виспавшись, з ранку знервована дитина ледве-ледве встигає до початку занять (а адже багато хто добирається до школи в транспорті), насилу висиджує уроки, перевтомлюється. Приготування і перевірка уроків з наступним "розбором польотів" у багатьох сім'ях припадає на вечір, коли батьки повертається з роботи. Малюк нервується, не може вчасно заснути.

    Щоб не створювати порочного кола, краще ще до школи почати привчати майбутнього першокласника до нового режиму, поступово зрушуючи час підйому і відходу до сну. Якщо ви цього не зробили, вам доведеться проявити твердість і наполягти на тому, щоб дитина вирушав спати не пізніше дев'ятої години вечора, в тому числі і у вихідні. Години за півтора до сну варто припинити перегляд телепередач і рухливі ігри. Природно, що і уроки слід закінчити ніяк не пізніше. Найкраще, підіть з малюком на півгодинки прогулятися перед сном, поговоріть з ним про минулий день, заспокойте, якщо його щось хвилює. Легко збудливим дітям за годину до сну варто дати легкий заспокійливий чай і прийняти теплу ванну з травами.

    Вранці починайте будити дитину трохи раніше, ніж необхідно, щоб у нього був час "розгойдатися". Можна спробувати включати веселу музику або мультик. Багато дітей спросоння не можуть проковтнути ні шматка. Не наполягайте, краще покладіть в портфель стаканчик йогурту або бутерброд, щоб малюк міг перекусити на першій перерві. Якщо дитина звикла спати вдень, постарайтеся, щоб він зберіг цю звичку хоча б до кінця першого класу. Скандалісту, волаючи, що він вже не маленький, поясніть, що навіть дорослі лягають подрімати після роботи. Ну, а якщо ваш малюк закінчена "сова", та й для вас підйом о сьомій ранку - катування, переведіть його вчитися в другу зміну.

     Щоб уникнути перевтоми, постарайтеся, щоб у перший шкільний рік у житті дитини не відбувалося кардинальних змін: якщо є можливість, не плануйте на цей час народження немовляти, яке не міняйте місця проживання, не проводьте експерименти з нетрадиційними методами харчування та оздоровлення, не починайте водити малюка в гуртки та секції, якщо ви не робили цього раніше, краще навіть не поспішати з покупкою домашньої тварини

 

Безкоштовний конструктор сайтів - uCozНаша адреса:
Україна, Хмельницька обл, Хмельницький р-н, с.Мар'янівка, вул. Чапаєва, 41

© 2024